PSYCHOTERAPIA RODZIN
Psychoterapia rodziny jest wspólną pracą psychoterapeuty i osób tworzących rodzinę. Problemy wychowawcze i szkolne, trudności w relacjach lub objawy psychosomatyczne konkretnej osoby mogą stanowić sygnał, że pomocy potrzebuje cała rodzina. Naszym klientem jest zatem cała rodzina (lub jej większa część), a nie tylko jedna, indywidualna osoba, którą najczęściej jest dziecko jako najwrażliwszy członek rodziny prezentujący objawy.
Celem cyklu spotkań psychoterapeutycznych jest próba zrozumienia przez członków rodziny skąd się biorą problemy i jak, w odpowiedzialny sposób, podjąć zmiany w funkcjonowaniu. Kryzys rodzinny często dotyczy trudności w pełnieniu ról, budowaniu czytelnych granic, konstruktywnym rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych, czy też radzeniu sobie z wpływem rodzinnych mitów.
Pomoc psychoterapeuty polega na wspieraniu rodziny, na wzmacnianiu wewnętrznych sił rozwojowych oraz nakierowywaniu ich w stronę bliskich i satysfakcjonujących relacji między wszystkimi członkami rodziny.
Sięgając u nas po pomoc macie Państwo pewność opieki ze strony certyfikowanych psychoterapeutów z zespołu IIPG, jak i polecanych w różnych częściach kraju profesjonalistów. W trosce o rzetelny i bezpieczny dla Państwa proces terapeutyczny zapewniamy, że wszyscy polecani psychoterapeuci podlegają regularnej superwizji.
Zapisy
Osoby zainteresowane podjęciem terapii rodzin poza Krakowem prosimy o spojrzenie na mapę polecanych psychoterapeutów (tutaj). To wirtualne miejsce specjalnie stworzone z myślą o Państwa komforcie, w którym umieściliśmy kontakty do zaufanych psychoterapeutów Gestalt, legitymujących się krajowymi i europejskimi certyfikatami towarzystw zawodowych.
Osoby zainteresowane podjęciem terapii dla rodzin w Krakowie prosimy o kontakt z biurem IIPG. Podczas rozmowy telefonicznej udostępniamy Państwu telefon kontaktowy do wybranego psychoterapeuty, z którym bezpośrednio umawiacie się Państwo na pierwszą sesję. Zastrzegamy, że z racji dużego zainteresowania, czasami nie ma miejsc u wybranych osób. Znajdziecie się wtedy Państwo na liście oczekujących, a terapeuta określi w jakim terminie najprawdopodobniej będzie mógł Państwa przyjąć i rozpocząć proces terapeutyczny.
Każda sesja trwa 50 lub 80 minut. Spotkania odbywają się przeważnie raz w tygodniu.